1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.16.00 (DZIECI) .16,30 ( MŁODZIEŻ I DOROŚLI) celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. (17.00) gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.  Ofiary zbierane podczas Gorzkich Zali przeznaczymy na zakup kwiatów do Bożego Grobu

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Taca będzie przeznaczona na renowację naszej świątyni.
6. Porządek Mszy świętych w niedzielę nie ulega zmianie.  Msze św. w Jasieniu w dni powszednie  będą rano o 7.00 ( wtorek – o 6.30) i   wieczorem   o godz.17.00. Różaniec , Koronka i modlitwy każdego dnia będą  przed  Mszą  św.  wieczorną.
7. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.
9. Bóg zapłać wiernym z ul. Tenisowej Tenisowa 26 i Łąkowa, za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul . Tokarska.
10. Dziękujemy róży p.w. –M B Wniebowziętej  - zelatorka – pani Teresa Mączka i za modlitwy tygodniowe  i ofiary -  a  w przyszłym tygodniu prosimy  róża . p.w. M B Bolesnej – zelatorka – pani  Janina Górniak.                    .
11. Pamiętajmy o pozdrowieniu chrześcijańskim: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Szczęść Boże.
12. Przypominamy wiernym, iż przed przyjęciem   Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie należy przyklęknąć  lub wykonać inny gest ( np. ukłon) oraz głośno odpowiedzieć Amen na słowa Ciało Chrystusa.
13. Dzisiaj po Mszy św o 7.30 –będzie zmiana tajemnic różańca św. z konferencją
Intencje  Apostolstwa Modlitwy na marzec 2017 :
Intencja ewangelizacyjna: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.
Rekolekcje Wielkopostne będą od IV Niedzieli, Rekolekcje poprowadzą Księża SALWATORIANIE Z BAGNA k/ Wrocławia. Program rekolekcji w załączeniu.
Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Panny Maryi.