1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz.16.00 dla dzieci i o 16.30  dla młodzieży i dorosłych i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Ofiary zbierane podczas gorzkich żali pójdą na kwiaty do Bożego Grobu.
2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.
3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. Księga Trzeźwości jest wyłożona pod chórem. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.
4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

5. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą Kościół celebruje zawsze  na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Przy tej okazji dziękujemy Panu Bogu także za to, że przyjął nasze człowieczeństwo, że stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Mógł to uczynić, bo tylko On jest Panem i Dawcą życia.
 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszych niełatwych czasach przypomina nam także o świętości Bożego daru życia. Dlatego tę uroczystość celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie, jako dar Stwórcy, jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Jeśli dziś wmawia się nam, że opowiedzenie się po stronie życia lub przeciwko niemu to nasza prywatna sprawa, nie słuchajmy tych podpowiedzi. Każda aborcja i każda eutanazja jest wykroczeniem przeciw piątemu przykazaniu Bożemu. Przez wstawiennictwo Maryi, która przyjęła wielki dar życia i zgodziła się zostać Matką Syna Bożego, nie ustawajmy w prośbach zanoszonych do Ojca Niebieskiego w intencji każdego poczętego dziecka, modlitewnie wspierajmy każde macierzyństwo i często trudną starość.
 Wielkim i bezkompromisowym obrońcą życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci był papież św. Jan Paweł II. Nawet chwile jego śmierci były wielką, niezapomnianą lekcją o ludzkim życiu, o naszej człowieczej drodze, która nie kończy się tu, na ziemi, ale znajduje swój kres dopiero w Panu Bogu. Od Niego wychodzimy i do Niego wracamy. Przypomnijmy sobie tę ostatnią papieską „katechezę”, niech ona nadal w nas trwa i kształtuje nasze serca i sumienia w sprawach życia – każdego życia, zwłaszcza gdy jest ono zagrożone.
 Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 w Jasionnej i Jabłońcu i o 10.30 w Jasieniu – dokonamy aktu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszę  św. przychodzimy z gromnicami.
6. Wieczorem rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzą Ojcowie Salwatorianie z Bagna k/ Wrocławia. Program będzie w Internecie , na tablicach ogłoszeń  i podawany podczas nabożeństw.
7. Jutro, wspominając Dobrego Łotra, w naszych modlitwach będziemy szczególnie pamiętać o więźniach. Miłosiernego Boga prośmy o siły do zmiany swojego życia dla tych, którzy odbywają karę odosobnienia
8. Porządek Mszy świętych w niedzielę nie ulega zmianie.  Msze św. w Jasieniu w dni powszednie  będą rano o 7.00  i   wieczorem   o godz.17.00. Różaniec , Koronka i modlitwy każdego dnia będą  przed  Mszą  św.  wieczorną.  
9. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
10. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.  
11. Bóg zapłać wiernym z ul. Wąska 2 abc,9,11,13, za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul . Wąska  4 a i b.
12. Dziękujemy róży p.w. N M P Niepokalanie Poczętej – zelatorka – pani –Józefa MATERNA  za modlitwy tygodniowe  i ofiary -  a  w przyszłym tygodniu prosimy  różę p.w. M B Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka .    
13. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 będzie comiesięczna konferencja dla rodziców dzieci I Komunijnych. Obecność obowiązkowa.
14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 będzie 2 spotkanie  w ramach Kursu Katechizacji Przedchrzcielnej dla rodziców i chrzestnych. Obecność obowiązkowa.         
   Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Panny Maryi.