kliknij - więcej zdjęć1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.
2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
3. We wtorek, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

DIAKON DARIUSZ KOROLIK PO ŚWIĘCENIACH NA MSZY W JASIENIU - WIĘCEJ ZDJĘĆ

4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
6.  Dziękujemy za tacę  II Niedzieli miesiąca, którą przeznaczyliśmy na renowacje naszej świątyni.
7. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
8.  Dziękujemy róży p.w.  M B Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak i  za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą o 17.00 – o poprowadzenie prosimy różę  p.w. M B Niepokalanie Poczętej = zelatorka – pani – Józefa Materna.
9. Dziękujemy wiernym z ul. I Armii – (numery parzyste)  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. I  Armii – numery nieparzyste.
10. Za  tydzień porządek Mszy św. w niedzielę będzie następujący: Jasień – 7.30, 10.00,  12.00 i 18.00 ; w Jabłońcu o godz. 9.00, a Jasionna o 10.30, a w dni powszednie Msze będą wieczorem o 18.00, tylko w sobotę 0 17.00.  W dzisiejszą  niedzielę – 21 maja – dziękuję  za  posługę kapłańską  ks. Sebastianowi  KLUWAKOWI..
11. Od 15.maja trwa  Parafialna   Pielgrzymka  Autokarowa po Grecji , śladami św. Pawła Apostolą. Powrót jest planowany na 25 maja. Prosimy cały czas  o wsparcie modlitewne.
12. W sobotę 27 maja o godz. 10.00 w Katedrze Gorzowskiej będą święcenia kapłańskie. Polecamy Bogu nowych kapłanów. Prosimy o żarliwą  modlitwę w ich intencji.
13.W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia przeniesiona z czwartku na niedzielę postanowieniem Kongregacji ds. Kultu Bożego.
14. Od piątku zaczyna się Nowenna do Ducha św.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•    26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe)
SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ.