1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
2. Przypominam, że wakacyjny porządek nabożeństw w naszym parafialnym kościele w niedzielę jest następujący: Jasień – 7.30, 12.00 i 18.00 , a  w Jabłońcu o 9.00, Jasionna – 10.30.   dni powszednie Msza św.  jest odprawiana o 18.00, tylko w sobotę o 17.00 – niedzielna.
3. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek. Zapraszam też na świąteczną Eucharystię o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo św. Benedykta będziemy prosili Bożą Opatrzność o wszelkie potrzebne łaski.

4. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych.
W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski- mamy Jego relikwie..
5. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
6.  Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
9.  Dziękujemy róży p.w. Pani Fatimskie – zelatorka – pani Dorota Zwolińska -Wesołowska  za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą o 17.00 – o poprowadzenie prosimy panie z róży p w. M  B Nieustającej Pomocy – zelatorka  - pani Stanisława Pazdan..
10. Dziękujemy wiernym z ul. Geodetów  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Św. Jana Pawła II 1-10..
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe);
•    13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe);
•    15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden
z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe).
11. W sobotę Msza św. ślubna w Jabłońcu o godz. 16.00 –MARTYNA MICZKE – TOMASZ BOBROWSKI ze Świbnej.
12. Dzisiejsza  taca – jak wiemy- idzie na renowację świątyni w Jasieniu.
SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ.