1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba. Wczoraj powróciliśmy bardzo szczęśliwi od Pani Pokoju z Medjugorie. Dziękujemy za łączność modlitewną i serc. Były to nasze parafialne, grupowe rekolekcje poza parafią. Polecamy je Wszystkim Drogim Parafianom!!!
2. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w Jasieniu i Golinie - w dniu 4 września, o godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.
3. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

4. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz.  18.00 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.
5. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość przez cały tydzień, pół godziny przed Mszami św.. Również w czwartek od godz. 7.30 z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej.
6. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek od godz. 17.00 oraz modlitwy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.
7. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 18.00 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
8. Dzisiaj porządek  Mszy św. jest jeszcze wakacyjny: Jasień 7.30, 12.00 I 18.00,; Jabłoniec 9.00 i Jasionna 10.30. W dni powszednie każdego dnia od wtorku o 7.00 i 18.00, tylko w sobotę . - 17.00 w Jasieniu. Za tydzień Msze św. będą w Jasieniu o 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Jutro Msza św. będzie i 13.00 pogrzebowa – Marianna łukomska, a o 13.00 egzekwie na cmentarzu.,
9.   Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
10.  Dziękujemy róży p.w. św. Jozefa – zelator pan Stanisław Kawa za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą prowadzić panowie z róży św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski
11. Dziękujemy wiernym z ul. Kolejowa  1-7,8, 14,15. za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Kolejowa 16-31
12. Dziękujemy za ofiary na remont  świątyni w Jasieniu.
13. W dzisiejszą niedzielę jest pielgrzymka pszczelarzy do Rokitna.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem
i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
•    1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe).
14. Za tydzień zmiana tajemnic różańca św. wraz z konferencją po Mszy św. o 7.30. Intencja na wrzesień 2017 – Apostolstwa Modlitwy:
     Intencja ewangelizacyjna: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
15.  We wtorek i środa wszyscy kapłani będą na konferencji diecezjalnej w PRADYŻU.
SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ