1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz.7.00 i 18.00, a  sobotę o 17.00;  a w niedziele i święta o godz. 7.30, 10.00- dla dzieci, 12.00 – dla młodzieży  i 18.00; w Jabłońcu o 9.00 ,a w Jasionnej o 10.30 W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w dni powszednie – na Różaniec,  Koronkę do miłosierdzia Bożego o godz. 17.00, a w sobotę 0 16.00. W każdą niedziele  i święto  po Mszy o 7.30  jest wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z różańcem , koronką i modlitwami parafialnymi. We wrześniu ( 03.09, 10.09, 27.09) po Mszy św. o godz. 10.00– będą w świątyni naszej   katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Obecność obowiązkowa.

3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz.7.00 i 18.00- poświęcimy ziarno, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Na wioskach poświęcenie ziarna pod zasiew  będzie w przyszłą niedzielę.

4. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Panu Bogu fiat i wytrwała w nim do końca. Także na Jasnej Górze, jak każdego roku, gromadzą się rolnicy, harcerze, a także kombatanci. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.

5. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w Jasieniu i Golinie –jutro- w dniu 4 września, o godz. 9.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie trwała przez cały tydzień w ramach katechezy szkolonej

6. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

7.  Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.

8.  Dziękujemy róży p.w. św. Michała – zelator Tadeusz Skórzewski za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą prowadzić panie z róży św. Pani Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.

9. Dziękujemy wiernym z ul. Kolejowa  16- 31. za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Kolejowa 32 – do końca

10. Za tydzień taca pójdzie na remont naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary składane na remont  świątyni w Jasieniu.

11. W SOBOTĘ – 9 WRZEŚNIA JEST ODPUST W GRODOWCU Z RACJI SWIĘTA NNM PANNY (MATKI BOŻEJ SIEWNEJ).

12. Dzisiaj  zmiana tajemnic różańca św. wraz z konferencją po Mszy św. o 7.30 i na wioskiach.. Intencja na wrzesień 2017 – Apostolstwa Modlitwy:

Intencja ewangelizacyjna: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

13.  Dzisiaj 3 września niedziela – odpust N N M Panny odpust w Rokitnie- Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło – Życie, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza di Rokitnia.16.

14.  Za tydzień-  na Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie tornistrów dla klas I.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ