1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00..
2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 7.00 i 18.00.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.
5.Przypominam, że z początkiem września powróciliśmy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz.7.00 od środy do soboty  i o 18.00, a w  sobotę o 17.00;  a w niedziele i święta o godz. 7.30, 10.00- dla dzieci, 12.00 – dla młodzieży  i 18.00; w Jabłońcu o 9.00 ,a w Jasionnej o 10.30 W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00, a w dni powszednie – na Różaniec,  Koronkę do miłosierdzia Bożego o godz. 17.00, a w sobotę o 17.00

W każdą niedziele  i święto  po Mszy o 7.30  jest wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z różańcem , koronką i modlitwami parafialnymi. Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 10.00– będą w świątyni naszej   katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Obecność obowiązkowa
6. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
7.Dziękujemy róży p.w. Pani Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą prowadzić panie z róży p.w. M B Wniebowziętej zelatorka – pani Teresa Mączka..
8.Dziękujemy wiernym nowożeńcom Szakoła-  Kruczek z ubiegłego tygodnia  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu prosimy ul. Kościuszki 1- 8.
9.Dziekujemy za ofiary  na remont naszej świątyni.
10. DZISIAJSZA NIEDZIELA JEST SYNODALNA.
11. Za tydzień będzie po Mszy św. o 7.30  zmiana tajemnic różańca św. z konferencja  w Jasieniu i na wioskach. Intencja na październik jest następująca:
 Intencja ogólna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);
•    27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
•    28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe);
•    30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).

SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ