MODLITWA SYNODALNA DO PIĘCIU BRACI MIEDZYRZECKICH

Święci Bracia Męczennicy z Międzyrzecza, ogarnięci Bożą Miłością oddaliście życie dla Chrystusa, świadcząc o prawdzie Ewangelii. Niech Wasze wstawiennictwo nam wyprosi dar Ducha i łaskę przemiany, aby zbawcza moc Chrztu świętego kierowała naszą służbą w Kościele. Pomóżcie nam zachować czujność, wypraszajcie łaskę przemiany, aby zbawcza moc Chrztu świętego kierowała naszą służbą w Kościele. Pomóżcie nam zachować czujność, wypraszajcie łaskę modlitwy, i wspierajcie w składaniu świadectwa. Chcemy służyć Chrystusowi w potrzebujących i podejmować odpowiedzialność za sprawy publiczne. Niech Wasza odwaga pociągnie małodusznych i umocni słabych, a wszystkich uwolni od lęku przed mocami ciemności i potęgami tego świata. Waszemu wstawiennictwu powierzamy Synod Zielonogórsko-Gorzowskiego Kościoła, by gorejące pochodnie Męczenników prowadziły go ku nowym czasom. Niech Bóg, w swoim wielkim miłosierdziu, pochyli się nad naszą słabością i obdarzy łaską nawrócenia, a zebrany na Synodzie Kościół zajaśnieje pięknem oblubienicy Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków Amen.

W czwartek, 9.11.2017r., odbyło się pierwsze  spotkanie synodalne w naszej parafii. Skład uczestników Synodu stanowi Rada Duszpasterska i wszyscy chętni parafianie. Na zgromadzeniu tym ksiądz  Proboszcz zapoznał zebranych z rolą i zadaniami jakie należą do zespołu. W trakcie spotkania analizie poddanych zostało wiele tematów dotyczących aktywności parafian w życiu Kościoła oraz poszczególnych grup działających przy parafii. Poruszono temat oczekiwań wiernych wobec duszpasterzy, ofiarność oraz potrzeby człowieka (misje, seminarium, ludzie dotknięci klęskami). Mówiono także o przestrzeganiu postu i modlitwie w naszych rodzinach. W wyniku analizy poszczególnych grup, stwierdzono, że w parafii działa wiele formacji modlitewnych, skupiających zarówno kobiety i mężczyzn w różnym wieku ( Różaniec, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Caritas, Akcja Katolicka). Wiele uwagi poświęcono także więzi parafii z diecezją. Ważnym elementem spotkania była modlitwa synodalna do Pięciu Braci Międzyrzeckich. Treść jej pojawi się na ławkach w świątyni. Każdy wierny będzie mógł zabrać tę modlitwę ze sobą do domu i przekazać ją innym. Na zakończenie spotkania dyskusję skierowano na prace remontowe w naszym kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Różańcowej w Jasieniu.