Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy prymicje ks. Neoprezbitera Dariusza Korolika, który o godz. 12.00 odprawi uroczystą Mszę św. prymicyjną i udzieli kapłańskiego błogosławieństwa. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. by wspierać ks. Neoprezbitera modlitwą i ofiarami.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
2. W najbliższy czwartek, 31 maja , będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
3.  W Boże Ciało Msze Święte o godz.7.30 i o godz.10.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz.10.00. W Jasionnej Msza św. będzie  o 8.00 i Jabłońcu o 9.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Prosimy jak co roku- naszych Drogich Parafian - o przygotowanie czterech Ołtarzy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, do poduszek ; młodzież i dorosłych  do chorągwi.
4.  W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 17.30 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała, a w sobotę o 16.30.Po Mszy św. będzie wystawienie, litania do Serca Jezusowego i procesja wokół świątyni.  Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
6. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.
7. Po Mszy św. porannej chorych odwiedzi ks. Proboszcz z okazji I piątku miesiąca. Ks. Szymon uczni w I sobotę  miesiąca od 7.30.
8.  Bóg zapłać za ofiary złożone  na renowacje naszej świątyni.
8. Bóg zapłać wiernym  - bliskim ks. Neoprezbitera za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy ul. Tenisowa 5-7
9. Dziękujemy róży p.w. św. Faustyny – zelatorka pani Stanisława Komorowska - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p.w. św. Józefa – zelator – pan Stanisław Kawa
10. W niedziele porządek Mszy św. jest bez zmian.  Mszę św. w dni powszednie są o godzinie 7,00 i  18.00, a w sobotę o 16.0 – ślubna Sabina MARIASZ  Krzysztof GAZDA
Nowożeńcy uczestniczą w dekoracji świątyni,
11. W dniach od 1-3 czerwca jest  Piesza Pielgrzymka w intencji powołań kapłańskich do Rokitna.
12. W przyszłą niedzielę  (1 niedziela czerwca) jest zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej i 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.
13.W tym tygodniu jest  I piątek i I  sobota miesiąca.
14. W SOBOTĘ  - 2 CZERWCA JEST 21 ROCZNICA WIZYTY ŚW. JANA PAWŁA  II W Gorzowie Wlkp.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
•    1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
 Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.