1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz. 17.30 wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej. Na wioskach jest o 18.00.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione w Jasieniu o godz. 7.30 i 10.00. Po Eucharystii o godz.10.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Msza święta w Jasionnej będzie o 8.00 rano, a w Jabłońcu o godzinie 9.00

5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

7. Porządek Mszy św. w niedziele będzie bez zmian, a w dni powszednie rano o 7.00 od wtorku i wieczorem po nabożeństwie majowym o 17.30, tylko w sobotę Msza św. niedzielna będzie po nabożeństwie o 16.30.
8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
9. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

10. Bóg zapłać wiernym z ul . Kościelna numery nieparzyste za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul. Kolejowa 1 -7, 8, 14 i 15.
11. Dziękujemy róży p.w. św. M B Nieustającej Pomocy zelatorka – pani Stanisława Pazdan za modlitwy różańcowe, a w przyszłym tygodniu prosimy róża p. w . M B Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Maczka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
26 V – św. Filip Nereusz, kapłan i założyciel zakonnego zgromadzenia oratorianów (filipinów), odznaczający się wielką miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu.

Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych parafian.