1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę
i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odprawimy Msze św. z majowym nabożeństwie. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz.17.30

3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła i zakończenie oktawy Bożego Ciała i podziękowania dzieciom i wszystkim za udział.

4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 17.30. Odpust w parafii NNM Panny w Lubsku o 18.00.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę będziemy zawierzać je dobremu Bogu na Mszy Świętej z ich szczególnym udziałem o godz. 10.00 . W sobotę dzieci wyjadą na pielgrzymkę do Rokitna na festyn Dziecięcy u Pani Cierpliwie Słuchającej.
6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7.00 i 17.30 w Jasieniu i o 16.00 w Jasionnej i Jabłońcu. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia w Lubsku w Parafii Serca Jezusowego o godzinie 18.00 będzie odpust . Ksiądz Kanonik Władysław Tasior wszystkich serdecznie zaprasza.
Tego dnia kapłani od 7.30 odwiedzą chorych z racji I piątku miesiąca.
8. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
9. Porządek Mszy św. w niedziele będzie bez zmian, a w dni powszednie rano o 7.00 i wieczorem po nabożeństwie majowym –czerwcowym o 17.30, tylko w sobotę Msza św. niedzielna będzie po nabożeństwie o 16.30.
10. 8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
11. 9. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

12. Bóg zapłać wiernym z ul . Kolejowa 1-7,8,14,15. za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul. Kolejowa 16- 31.
13. Dziękujemy róży p.w. św. M B Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka.za modlitwy różańcowe, a w przyszłym tygodniu prosimy róża p. w . M B Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak.
14. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu czy kapłąństwa składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
15. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.
16. Za tydzień zmiana Tajemnic różańca świętego po Mszy św. o0 godz. 7.30 wraz z konferencja comiesięczną jak równie ż na wioskach.
INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA CZERWIEC 2016R.
Intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.
Intencja ewangelizacyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii;
• 3 VI – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież Paweł VI, do grona sławnych męczenników z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.