1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.

3. Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej.
4. Porządek Mszy św. w niedziele będzie bez zmian, a w dni powszednie rano o 7.00 ( tylko w środę o 6.30) i wieczorem po czerwcowym o 17.30; w sobotę Msza św. ślubna 0 15.00 GRZEGORZ Arkadiusz SZCZEPAŃSKI – ILONA MEDEKSZA i niedzielna Msz św. będzie po nabożeństwie o 16.30.
5.Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
6 .Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni. Dzisiejsza taca w całości pójdzie na remont wieży kościoła
7.Bóg zapłać wiernym z ul . Kolejowa 32 – do końca za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul. Kościuszki 1- 8.- i nowożeńcy .
8.Dziękujemy róży p.w. NM P Niepokalanie Poczętej zelatorka – pani Jozefa Materna, a w przyszłym tygodniu prosimy róża p. w . Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka .

9. W dzisiejszą niedzielę, II czerwca – będzie też zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
10.W sobotę w międzyrzeczu obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Będą to obchody kościelno –państwowe. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa. Tego dnia – 18.06.2016 będzie 27 rocznica koro0nacji obrazu Pani Cierpliwie Słuchającej.
11. W czwartek 16 czerwca 4 rocznica Sakry Biskupiej Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się w Jego intencji – o opieka Bożej Opatrzności.
12. W tym tygodniu( wyjątkowo) kancelaria będzie czynna we wtorek od 15.00 do 16.30.
13. W przyszłą niedzielę będzie Pielgrzymka Rodzin do Rokitna.
14. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie Katecheza Chrzcielna w salce na plebanii. Obecność obowiązkowa.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym
z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych;
• 14 VI – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau;
• 15 VI – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów,
w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek;
• 17 VI – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.