1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.
2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz.17.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie Msza Święta, tylko w sobotę 0 16.30.
3. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.
4. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 w Jasieniu i o 8.30 w Golinie podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź z racji zakończenia roku szkolnego każdego dnia przed Mszami świętymi i w czwartek od 16.30 – szkoły podstawowe , gimnazja i średnie.

6. Porządek Mszy św. w niedziele będzie bez zmian, a w dni powszednie rano o 7.00 i wieczorem po nabożeństwie czerwcowym o 17.30,
7. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
9. Bóg zapłać wiernym z ul . Kościuszki 1 -8 za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul. Kościuszki 10 - 24 .
10. Dziękujemy róży p.w. Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej zelatorka – pani Bożena Lechocka- a w przyszłym tygodniu prosimy róża p. w .Św. Siostry Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska
11. Niebawem rozpocznie się okres wczasów, obozów, pielgrzymek ,wycieczek – okres wakacji. Pamiętajmy wszyscy o zachowaniu przepisów o ograniczaniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych.
Przepisy te nas obowiązują w sumieniu. Przypominamy O WŁACIWYM STROJU W MIEJSCACH KULTU, szczególnie podczas Mszy świętych

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
• 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.

Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.