1.Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować. W DNIACH OD 20 -15 LIPCA 2016 ROKU BĘDĄ ŚWIATOWE DNI W DIECEZJI. 23 LIPCA W SOBOTĘ W ŚWIEBODZINIE  BĘDZIE CENTRALNA CELEBRACJA ŚWIATOWWYCH DNI MLODZIEŻY, W SANKTUARIUM BOŻEGO MILOSIERDZIE.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH OD 26- 31 LIPCA.

2.Na początku minionego tygodnia modliliśmy się w intencji Europy. Pod koniec tego tygodnia ponownie wzbudzimy tę intencję, obchodząc święto kolejnego patrona Starego Kontynentu, Świętej Brygidy Szwedzkiej. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00

3.W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy na odpust do Jabłońca ku czci św. Anny. Mszę świętą odpustową  25. 07 ( w niedzielę  o 11.00 ) odprawi i wygłosi kazanie ks. Kan. Adam Staruszek. Za tydzień Msza św. w Jasionnej  będzie o 9.00 , a w Jabłońcu o 11.00.

4..Dzisiaj w niedzielę porządek Mszy św.  będzie wakacyjny : Jasień  7.30, 12.00  i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie tylko wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o 17.00.

5. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

6. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.

7. Bóg zapłać wiernym z ul . Krucza, Mała  i Młynarska za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .  Lubska 1-6 .

8.Dziękujemy róży p.w. św. NNM Królowej Polski – zelatorka – pani WLADYSLAWA JUSZCZYŃSKA za modlitwy tygodniowe-  a  w przyszłym tygodniu prosimy róża p. w PANI FATIMSKIEJ – ZELATORKA – PANI Dorota ZWOLIŃSKA -WESOŁOWSKA

9.Rozpoczął  się okres wczasów, obozów, pielgrzymek ,wycieczek – okres wakacji. Pamiętajmy wszyscy  o zachowaniu przepisów o ograniczaniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te nas obowiązują w sumieniu. Przypominamy O WŁACIWYM STROJU W MIEJSCACH KULTU, szczególnie podczas Mszy świętych.

10.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

20 VII – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;

22 VII – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;

23 VII – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.

Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.  Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.