Nasi katecheci1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.
2. Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy. Będziemy się o to modlić w czasie niedzielnych Mszy świętych, na które serdecznie zapraszamy. Spowiedź św. z racji Nowego Roku Szkolnego odbędzie się w ramach katechezy w rozpoczynającym się  nowym tygodniu. W TRZECIĄ NIEDZIELĘ  KAŻDEGO MIESIĄCA  PO MSZY ŚW. O 10.00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE  Z RODZICAMI DZIECI I KOMUMUNIJNYMI  POŁĄCZONE Z KONFERENCJĄ .OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy schole dziecięca i młodzieżowa, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania odbywają się w piątki i soboty. Za tydzień podczas  Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie tornistrów z  całą zawartością  uczniom zaczynającym edukację szkolną.
4. W środę przed wieczorną Mszą Świętą zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów, a na wioskach  przyszłą niedzielę.
5. Za tydzień w niedzielę porządek Mszy św.  będzie  w Jasień  7.30,10.00; 12.00  i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie rano o 7.00 i  wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o 17.00
6. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
7.Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni. Za tydzień taca pójdzie na remont świątyni.
8.Bóg zapłać wiernym z ul .Lubska Obrońców  26 – do końca  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .  3 Maja ,     Modra i Mickiewicza
9.Dziękujemy róży p.w. św. św. Faustyny – zelatorka – pani Stanisława Komorowska za modlitwy tygodniowe  -  a  w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w .św. Józefa – zelator – pan Stanisław Kawa.
10.W dzisiejszą  niedzielę odpust Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) – Diecezjalna Pielgrzymka  Ruchu Światło Życie , Kościół a Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Rokitna.
11.W dzisiejszą niedzielę jest  zmiana tajemnic Różańca świętego z comiesięczną konferencja ascetyczną.
INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA WRZESIEŃ SĄ NASTĘPUJĄCE:
     Intencja ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.
     Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich.