1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich, które zaprezentowały się w parafialnej stronie internetowej oraz w gablotach przy wyjściu ze świątyni. Zaangażujmy się w ich działalność.
2. Zapraszamy w środę na nowennę do M B Nieustającej Pomocy  przed Mszą Świętą wieczorną na nabożeństwo nowenny nieustannej.
3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 18.00
4. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października- odwiedzimy  wszystkich naszych chorych od 7.30. Październik jest  – miesiącem  różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.00,  a w sobotę o 16.00, w niedzielę o godz.8.30.
5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej dla młodzieży o godz. 12.00  będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego.
6. W  niedzielę porządek Mszy św.  jest   w Jasień następujący: 7.30,10.00; 12.00  i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie rano o 7.00( PONIEDZIAŁEK, PIĄTEK I SOBOTA)i  wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o  17.00.
7. W przyszłą niedzielę- 2 października-  jest Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu.
8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

9. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.
10. Bóg zapłać wiernym z ul .Ogrodowa 14 –do końca ;za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .  Polna, Rogali i Przemysłowa..
11. Dziękujemy róży p.w. M B Królowej Polski – zelatorka – pni Władysława Juszczyńska -za modlitwy tygodniowe  -  a  w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w . Pani Fatimskiej  – zelatorka – pani  Dorota Zwolińska –Wesołowska..
12. W dzisiejszą niedzielę – 25 września- , jest  Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
13. Za tydzień w niedziele będzie zmiana Tajemnic  Różańca świętego jak każdej niedzieli. W Jasieniu będzie również konferencja ascetyczna.
Intencje Apostolstwa Modlitwy – październik 2016
     Intencja ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.
     Intencja ewangelizacyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;
•    28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;
•    29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”;
•    30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą;
•    1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.