1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 8.30, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.
2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że  zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz.17.00 Dzieci i młodzież także będą prowadziły różaniec w poniedziałek, wtorek i środę.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa  przed  Mszami św.

4. W piątek  przypada uroczystość odpustowa  NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień odpustu Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o  godz. 8.00, 10.00 i 17.00 -  Msza święta główna odpustowa z procesją wokół kościoła. Sumistą i kaznodzieją będzie ks. Biskup Pomocniczy Diecezji ŁÓDZKIEJ – KS DR IRENEUSZ PĘKALSKI . Będą obecni kapłani z naszego dekanatu i nie  tylko. Do odpustu będziemy się przygotowywać od środy , przez czwartek do piątku włącznie. W  środę i  czwartek będzie adoracja , prowadzona przez wszystkie grupy parafialne od Mszy św. wieczornej do godziny 21.00 – do apelu. Prosimy o przygotowanie procesji do której zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe, młodzież – przygotowująca się do Bierzmowania i dorosłych z grup parafialnych..
5. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka –  Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
6. W  niedzielę porządek Mszy św.  jest   w Jasień następujący: 7.30,10.00; 12.00  i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie rano o 7.00 i  wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o  17.00.
7. W dzisiejszą niedzielę- 2 października-  jest Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna.
8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
9.Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni. Za tydzień taca pójdzie na remont naszej świątyni.
10. Bóg zapłać wiernym z ul .Polna, Rogali, Przemysłowa; za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul . Piątkowskiego, Podmokła i Ptasia.
11. Dziękujemy róży p.w. Pani Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska – Wesołowska -za modlitwy tygodniowe  -  a  w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w . M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan.
13. W dzisiejszą  niedzielę jest  zmiana Tajemnic  Różańca świętego. W Jasieniu jest  również konferencja ascetyczna.
Intencje Apostolstwa Modlitwy – październik 2016
     Intencja ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.
     Intencja ewangelizacyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
•    5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.