1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorem w czasie nabożeństwa różańcowego, na które serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 do wszystkich kościołów.
2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.00  dla dzieci, młodzieży i dorosłych we wszystkich  świątyniach naszej parafii
4. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z różańcem  o godz. 17.00, a po nim na Mszę Świętą.
5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz. 17.30 Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie parafii.

6. Dzisiejsza taca – jak co miesiąc - idzie na remont kościoła – wieży.
7. W  niedzielę porządek Mszy św.  jest   w Jasień następujący: 7.30,10.00; 12.00  i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie rano o 7.00 i  wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o  17.00.
8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
9.Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni. Dzisiejsza taca pójdzie na remont naszej świątyni.
10. Bóg zapłać wiernym z ul. Piątkowskiego, Podmokła i Ptasia; za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .Powstańców Warszawskich 1 -10 i Sowia..
11. Dziękujemy róży p.w. Pani Fatimskiej – zelatorka – pani Stanisława Pazdan -za modlitwy tygodniowe  -  a  w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w . N M P Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich;
•    13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych”, „męczennik konfesjonału”;
•    15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez bł. Pawła VI Doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.

Dziękuję  Ks. Biskupowi Ireneuszowi Pękalskiemu z ŁODZI , kapłanom   i wiernym za zaangażowanie się w przygotowanie odpustu , uczestnictwo i podzielenie się darem serca. Niech Chrystus wynagrodzi obficie łaskami , a Pani Różańcowa otacza opieka na każdy dzień.
Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.