1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00), zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Tym bardziej że w pierwszą sobotę, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz. 16.00 W pierwszą sobotę w modlitwach Matce Najświętszej polecajmy dzieła Papieskiej Unii Misyjnej. Już w ten sposób – poprzez to modlitewne wsparcie – stajemy się świadkami Chrystusa, przyczyniamy się do szerzenia królestwa Bożego
w świecie.
5. DZISIAJ  BĘDZIE COMIESIĘCZNA  ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCA ŚWIETEGO WRAZ Z KONFERENCJĄ.
INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA GRUDZIEŃ 2016 SA NASTĘPUJACE:
Intencja ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
Intencja ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.
6. Porządek Mszy świętych w niedzielę nie ulega zmianie. Msze św. w Jasieniu będą rano  o 7.00 rano , a wieczorem  będzie każdego dnia o 17.00 . Różaniec , Koronka i modlitwy każdego dnia będą o 16.00, RORATY BĘDĄ W PONIEDZIAŁEK, WTOREK I SRODĘ Z  UDZIAŁEM DZIECI. PRZYCHODZIMY Z LAMPIONAMI, KTÓRE BĘDĄ BRAŁY UDZIAL W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIESZY.
7. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.
9. Bóg zapłać wiernym z ul. XX – lecia 3 a  i b i  za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .XX Lecia 5 a,b.
10. Dziękujemy róży p.w. św. Michała   - zelator pan Tadeusz SKORZEWSKI -za modlitwy tygodniowe  i ofiary -  a  w przyszłym tygodniu prosimy  róża . P.W. Królowej Polski  - zelatorka – pani  Władysława Juszczyńska.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto); Pan Burmistrz obchodzi Imieniny. Polecamy Drogiego Solenizanta Dobremu Bogu i opiece Pani Różańca św.
•    2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);
3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości pokoju i Bożego błogosławieństwa i opieki Panny Maryi.