OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III Niedziela Wielkanocna (14.04.2024)

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

1. Dziś świętujemy III Niedzielę Wielkanocną. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. Przyszła niedziela to IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. według stałego porządku.
3. W tygodniu w poniedziałek i we wtorek nie ma Mszy św. o godz. 9:00. W pozostałe dni tygodnia Msze św. będą rano o 9:00 i wieczorem o 17:00.
4. Do czasu wakacji nie dokonujemy zmiany godzin Mszy św. wieczornych w tygodniu. Dalej sprawowane będą o godzinie 17:00.
5. W środę po Mszy św. wieczornej około 17:30 w kościele nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych.
6. W sobotę Mszą św. o godz. 9:00 rozpocznie się spotkanie do kandydatów do bierzmowania z obydwu grup.
7. W niedzielę o godzinie 11:15 spotkanie formacyjne rodziców dzieci I-komunijnych. Obecność obowiązkowa.
8. UWAGA!!! Zmiana w funkcjonowaniu kancelarii parafialnej. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w soboty od godziny 10:00 do 11:00.
9. W ramach Jubileuszu 50-lecia obecności Ruchu Światło-Życie w diecezji zapraszamy, szczególnie byłych ozaowiczów: kapłanów, animatorów, pary Domowego Kościoła, na spotkanie w ramach Jubileuszowego Dnia Wspólnoty – 27. kwietnia w parafii pw. Nawiedzienia NMP w Lubsku, rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 11:30.
10. Dziękujemy Róży pw. NMP Bolesnej za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża pw. NMP Niepokalanie Poczętej.
11. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym ul. I Armii – numery nieparzyste i pl. Armii Krajowej W tym tygodniu o zatroszczenie się o czystość świątyni prosimy wiernych z ul. Bocznej i ul. Budowlanych. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za wymalowanie i odświeżenie zakrystii.
12. Staropolskim Bóg zapłać! - serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne.
13. Jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
Szczęść Boże.
Ks. Krzysztof Cochła – proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (07.04.2024)

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

1. Dziś świętujemy II Niedzielę Wielkanocną – Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego
3. Przyszła niedziela to III Niedziela Wielkanocna. Msze św. według stałego porzadku.
4. Dziś o godzinie 17:00 odpust w kaplicy filialnej w Jasionnej. Przewodniczyć będzie ks. Przemysław Kasprzak proboszcz z Toporowa.
5. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
6. W tygodniu Msze św. sprawowane będą rano o 9:00 i wieczorem o 17:00.
7. Do czasu wakacji nie dokonujemy zmiany godzin Mszy św. wieczornych w tygodniu. Dalej sprawowane będą o godzinie 17:00.
8. W sobotę od godzin porannych ks. Tomasz będzie odwiedzał wszystkich chorych z obydwu grup. Najpierw w Jasieniu a następnie na wioskach.
9. UWAGA!!! Zmiana w funkcjonowaniu kancelarii parafialnej. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w soboty od godziny 10:00 do 11:00.
10. Dziękujemy Róży pw. NMP Wniebowziętej za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża pw. NMP Bolesnej.
11. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym ul. I Armii – numery parzyste. W tym tygodniu o zatroszczenie się o czystość świątyni prosimy wiernych z ul. I Armii – numery nieparzyste, pl. Armii Krajowej. Dziękujemy również rodzicom dzieci I-komunijnych za wszelkie porządki w kościele i remont zakrystii.
12. Jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 Ks. Krzysztof Cochła – proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (31.03.2024)

Drukuj Drukuj E-mail E-mail

1. Dziś świętujemy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt. Taca przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze. Msze św. 9:00 – Jasień i Jasionna; 10:30 - Jabłoniec; 12:00 – Jasień. Nie ma Mszy św. o godz. 17:00.
3. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego – II Niedziela Wielkanocna.
4. W Niedziele Bożego Miłosierdzia odpust w kaplicy filialnej w Jasionnej o godzinie 17:00. Przewodniczyć będzie ks. Przemysław Kasprzak proboszcz z Toporowa.
5. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
6. Trwamy w Oktawie Zmartwychwsania Pańskiego. Msze św. od wtorku do soboty o 9:00 i 17:00.
7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8. W sobotę zmiana tajemnic różańca świętego. 8:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 9:00 Msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
9. W piątekw Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
10. Dziękujemy Róży pw. MB Nieustającej Pomocy za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża pw. NMP Wniebowziętej.
11. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym ul. Agrestowej, ul. Akacjowej i ul. Brzozowej, a także wszystki, którzy przyczynili się do udekorowania naszego kościoła na czas świąt. W tym tygodniu o zatroszczenie się o czystość świątyni prosimy wiernych z ul. I Armii – numery parzyste.
13. Wszystkim z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Bożego Błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz pięknych przeżytych w rodzinnym gronie spotkań. Wesołego Alleluja!.
14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.