1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 12.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

4.  W niedzielę porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą   wieczorem o 17.00. W sobotę będzie Msza św. wieczorem o 17.00.

5 Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze

6. Codziennie  odmawiamy różaniec , koronkę i modlitwy  o 16.15 . Dziękuje róży p.w.  Pani Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota ZWOLIŃSKA WESOŁOWSKA–   za ofiary i modlitwy , a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę poprowadzi róża p.w. M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan.

7. Dziękuję wiernym z ul. Powstańców Warszawskich 1 -10  i Sowia za  posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, w przyszłym tygodniu proszę ul. Powstańców Warszawskich 11 – do końca

8. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni. Za tydzień taca pójdzie na remont świątyni, a puszka pójdzie na hospicja.

9.  Dzisiaj jest  zmiana Tajemnic Różańca św. po Mszy św. o 7.30 z konferencją i na wioskach.

10. W PIĄTEK I SOBOTA W PARADYŻU OD 9.00 SĄ  KONFERNCJE  DUSZPASTERSKIE DLA KAPLANÓW NASZEJ DIECEZJI.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LUTY 2018R

Intencja powszechna:Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

W tym tygodniu patronują nam:

·         5 II  – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.

·         6 II – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

·         10 II – św. Scholastyka (zm. 547 r.), rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.