1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym  Dniem Chorych,  którego  szczególną patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy wszystkich  chorych parafian do modlitwy i ofiar w intencji misjonarzy.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz.17.30  spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym, a na wioskach o 18.00.

3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 13.00 (TAKŻE DLA PIELGRZYMÓW UDAJACYCH SIĘ DO FATIMY I SANTIAGO DI COMPOSTELA) i o  godz.  18.00.

4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msza Święta o godz.18.00.

5. W kolejny czwartek przypadnie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy na godzinę10.00, Msze święte tego dnia  w Jasieniu będą o 7.30 i 10.00 , w Jasionnej o 8.00, a Jabłońcu o 9.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej. Nabożeństwo majowe będzie w czasie wystawienia przed procesją.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

16 V – św. Andrzej Bobola, jezuicki kapłan, wspaniały duszpasterz, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary.

7. Porządek Mszy św. w niedziele będzie bez zmian, a w dni powszednie tylko wieczorem  po nabożeństwie majowym o 17.30, tylko w sobotę Msza św. niedzielna będzie po nabożeństwie o 16.30.

8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

9. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.

10.00 Bóg zapłać wiernym z ul . Kościelna  numery parzyste za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul. Kościelna numery  nieparzyste.

11. Dziękujemy róży p.w. św.  M B Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska -Wesołowska za modlitwy różańcowe, a w przyszłym tygodniu prosimy róża p. w . M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan

12. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży  - Kraków 2016r.

13. Jutro tj.16.05.2016 roku udajemy się w pielgrzymce do Fatimy do naszej Pani  (Portugalia) i Santiago di Compostela( Hiszpania)do świętego Jakuba . Powrót będzie 23.05.2016. Będziemy  Was wszystkich  polecać Bogu i Jego Matce i świętemu Jakubowi. Prosimy o modlitwę za nas pielgrzymujących i o dobre owoce tych rekolekcji w drodze.

Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.