Dzisiaj w Jabłońcu o godzinie 11.00 będzie Msza św odpustowa z procesja wokół Kościoła ku czci św. Anny. Celebransem i kaznodzieją będzie ks. kan. Henryk Jacuński z Gorzowa Wlkp.  SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN DO JABŁOŃCA.

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po  Mszy Świętej o 18.00  będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
5. Porządek Mszy św  w niedzielę jest bez zmian. W dni powszednie Msza św jest o godz. 18.00.
6. W środę nowenna do MATKI Bozej Nieustajacej Pomocy o godz. 17.45.
7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
9. Bóg zapłać wiernym –  ul. Tenisowa 5-7 za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, a w przyszłym tygodniu  ul Tenisowa 9 -11.
10. Trwają  wakacje. Jest to o kres wyjazdów na wczasy, obozy,pielgrzymki i wycieczki.
 Prosimy o zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Zwrócimy uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy świętej.
 Przypominamy rodzicom i opiekunom, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku  mogła korzystać z niedzielnej Mszy święte
11. Dziękujemy róży żeńskiej    p. w. M B Wniebowziętej  -zelatorka – Pni Teresa Mączka z siostrami z róży, a w przyszłym tygodniu NM Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak.
W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
- poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
- wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
- piątek, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.
 Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.