1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Mo-dlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).
3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Euro-pejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochow-skiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w na-szym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w Uroczystość NMP Częstochowskiej nie ob-owiązuje wstrzemięźliwość  od spożywania pokarmów mięsnych.
6. Porządek Mszy św  w niedzielę jest bez zmian. W dni powszednie Msza św jest o godz. 18.00 a w sobotę – o godz. 17,00
7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.
8.  Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
9.   Bóg zapłać wiernym –  Nowożeńcom za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przy-szłym tygodniu sprzątają wierni z ulicy. Tenisowa 12 i Kwiatowa.
10. Trwają  wakacje. Jest to o kres wyjazdów na wczasy, obozy,pielgrzymki i wycieczki.
 Prosimy o zachowanie przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Zwrócimy uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy świętej.
 Przypominamy rodzicom i opiekunom, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku  mogła korzystać z niedzielnej Mszy święte
11. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło piel-grzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.
12. Dziękujemy róży żeńskiej    p. w. św. Józefa zelator -pan Stanisław Kawa z współbraćmi z róży -za kontemplowanie z Maryja wizerunku Pana. a w przyszłym tygodniu  p w. św.  Michała – zelatorzy  – panowie z róży.
W tym tygodniu patronują nam:
- środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
- sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.
Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.