1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

2. W Kościele  w Polsce  jest - 17 stycznia,-   obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w  niedzielę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. Dzisiaj  porządek Mszy św  jest jak w niedzielę. W dni powszednie Msza św jest o godz. 7.00  i 17.00\

6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń. Dzisiejsza  -z   II niedziela miesiąca-  taca pójdzie na naszą świątynię

8. Bóg zapłać wiernym –  z  ulicy: I Armii  -numery nieparzyste za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy ul Boczna I Budowlanych

9. Dziękujemy róży p w.  św. Michała   za prowadzenie różańca św z braćmi,  a w przyszłym tygodniu różaniec poprowadzi róża żeńska – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.

10. Dzisiaj  – w niedzielę  – 15 stycznia -dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, Niech Dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieka.

11. Za tydzień – w niedziele – o godz.11.15 będzie comiesięczna konferencja dla rodziców dzieci I Komunijnych. Obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorek , 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

- czwartek  19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

- sobotę, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.