1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W czwartek , 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni w Jasieniu o 9.00 i 18.00, w Jasionnej o godz. 16.00, Jabłońcu o godz.  17.00..

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek będzie  modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. o 9.00 i 18.00;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00, spowiedź od godz. 16.00;

- w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.17.00 . Msza św – jak co roku o 17,00-  w intencji Braci i  Sióstr ze wspólnoty Anonimowych Alkoholików.

5. Najbliższa niedziela, 5 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.. Po  Mszą Świętej będzie  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca św w naszych kościołach. W Jasieniu będzie konferencja comiesięczna .

Intencja na luty Apostolstwa Modlitwy:

Za parafie – Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących

6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni z ul.  Strażacka 2,4,6. a  w przyszłym tygodniu prosimy   dalej ul. Stra.zacka 10,12, Pekin”.

7. Dziękujemy róży p, w. Matki Boże Pani Fatimskiej – zelatorka- pani Dorota Zwolińska Wesołowska , w  tym tygodnia róża p. w.  MB Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan.

8. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą    wieczorem o godz. 17.00, a w niedziele jak zawsze.

9. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.

10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej. Mały Gość Niedzielny.

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek  30 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

-  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.